Lekarz okulista
dr n. med. Piotr Chaniecki

lekarz okulista piotr chaniecki

W 1996 roku ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. W 2017 roku, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, obronił z wyróżnieniem, pracę doktorską, pt. „Zmiany zawartości wybranych biopierwiastków w zmętniałej soczewce oka u pacjentów z jaskrą i cukrzycą”. Przez okres 10 lat pełnił funkcję Ordynatora Oddziału Okulistycznego 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Obecnie na stanowisku Ordynatora Oddziału Okulistycznego Szpitala im. PCK w Gdyni oraz chirurga w Ośrodku Chirurgii Oka OCHO Prof. Zagórskiego w Krakowie.

Chirurgia zaćmy

Dr Chaniecki jest autorem unikalnej techniki operacyjnej wymiany soczewek wewnątrzgałkowych, wyróżnionej jako najlepsza technika operacyjna 2019 roku, przez amerykańskie czasopismo okulistyczne Cataract & Refractive Surgery Today.

W 2016 roku otrzymał nagrodę dla najlepszej pracy naukowej „Composition of phacoemulsificated human lenses analyzed by infrared spectroscopy”, przyznaną przez European Association for Vision and Eye Research.

Lekarz specjalizuje się w chirurgii przedniego i tylnego odcinka oka oraz zachowawczym leczeniu zespołu suchego oka. Prowadzi pracę naukową i dydaktyczną w zakresie implantów wewnątrzgałkowych we współpracy z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie. Współpracuje z Instytutem Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, badając strukturę biochemiczną soczewek. Jest autorem i współautorem licznych wystąpień i publikacji naukowych w kraju i zagranicą.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy do umawiania się na wizyty, badania diagnostyczne i zabiegi. Zachcęcamy do zadawania pytań.