Badanie wzroku Gdynia, Sopot, Gdańsk

Kompleksowe badania okulistyczne

Badanie wad wzroku i chorób oczu

Nasze Centrum Okulistyczne zostało stworze z myślą o precyzyjnej diagnostyce wad wzroku i chorób oczu.
Każde badanie (profilaktyczne, okresowe, dobór szkieł okularowych i soczewek kontaktowych, czy diagnostyka chorób oczu) staramy się przeprowadzić ze starannością i dokładnością. Oferujemy Państwu szereg badań dodatkowych w celu poszerzenia diagnostyki okulistycznej.

Dlaczego my? Co gwarantujemy?

– profesjonalne badanie wzroku,
– kompleksowość: badanie wzroku u optometrysty i okulisty na jednej wizycie,
– indywidualne podejście do każdego pacjenta,
– dzielimy się z pacjentami 20-letnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu,
– najwyższej klasy aparaturę diagnostyczną i terapeutyczną,
– nowoczesne i innowacyjne metody leczenia chorób oczu i wad wzroku.

kompleksowe badanie okulistyczne

Kompleksowe badanie okulistyczne

Zapewniamy Państwu kompleksowe badania na każdej wizycie. Jest to możliwe dzięki współpracy na linii okulista – optometrysta. Dzielą się oni zadaniami, tak aby zapewnić naszym pacjentom najwyższy poziom diagnostyki i leczenia.

Należy pamiętać, że nasze badania okulistyczne często są uzupełnieniem diagnostyki chorób ogólnych – np. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, sarkoidozy, chorób neurologicznych i wielu innych. W związku z powyższym na wizyty w naszych klinikach należy wziąć ze sobą całą historię choroby.

Przebieg wizyty okulistycznej w Clinica Dr Szulc

Pacjent rozpoczyna wizytę w gabinecie optometrycznym u optometrysty – specjalisty zapewniającego uzyskanie najlepszej dla pacjenta ostrości wzroku przy pomocy okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych.

Po badaniu optometrysta przekazuje okuliście wykonane przez siebie pomiary i konsultuje wszystkie istotne aspekty diagnostyki pacjenta, aby okulista mógł przystąpić do swoich czynności w oparciu o wyniki optometrysty. Okulista przeprowadza szereg badań i testów w kierunku chorób oczu, a następnie podsumowuje wizytę i wydaje ostateczną diagnozę.

Obsługę pacjenta uzupełniają nasi optycy, którzy posiadają wiedzę w zakresie soczewek, szkieł okularowych. Potrafią także dobrać oprawy okularowe odpowiednie do wady wzroku, a także dopasowane do owalu twarzy i stylu pacjenta.

przebieg wizyty okulistycznej

Nowoczesne badanie wzroku

Jak wygląda wizyta u okulisty?

I etap
badanie wstępne

– pomiar ciśnienia śródgałkowego
bezkontaktowym Tonometrem Huvitz HNT-1,
– pomiar grubości rogówki z przeliczeniem ciśnienia
po uwzględnieniu grubości rogówki,
– pomiar wady refrakcji za pomocą Autorefraktometru
z keratometrią UNICOS URK-700.

II etap
pełne badanie optometryczne

– dobór korekcji okularowej na foropterze
i wystawienie recepty na okulary,
– ocena widzenia steroskopowego,
– ocena ustawienia gałek ocznych i fuzji,
– test Amslera,
– test Wortha,
– ocena przedniego odcinka w lampie szczelinowej.

III etap
badanie okulistyczne

– analiza wyniku badania optometrycznego i konsultacja na linii lekarz – optometrysta,
– dalszy wywiad z pacjentem,
– badanie czynności źrenicy,
– badanie ruchomości gałek ocznych,
– ocena odcinka przedniego w lampie szczelinowej,
– badanie odcinka tylnego (badanie dna oka) i ciała szklistego,
– ewentualne wykonanie poszerzonej diagnostyki oczu z listy badań dodatkowych,
– orzeczenie diagnozy przez okulistę i wystawienie zaleceń (ewentualnie wystawienie recept, skierowań do szpitala lub innej poradni) i terminu kolejnej wizyty.

elektroretinografia

Nowoczesna aparatura do badania wzroku

Pełna diagnostyka chorób oczu i nowoczesne badanie wzroku musi być wsparta wysokiej klasy aparaturą. To dzięki niej jesteśmy w stanie wykonać w naszych poradniach kompleksowe i nowoczesne badanie okulistyczne wzroku w Gdyni i Sopocie. Wyposażamy nasze kliniki okulistyczne w nowoczesne urządzenia wykrywające jaskrę, które mają zastosowanie w badaniu innych chorób oczu, jak schorzenia siatkówki, AMD, retinopatia cukrzycowa, zaćma czy zespół suchego oka, a także wady wzroku i pozostałe dolegliwości. Posiadamy aparaturę do tzw. wczesnej diagnostyki, co umożliwia nam wykrycie chorób oczu szybciej niż inne urządzenia, dzięki czemu można wdrożyć szybko leczenie. Czas, w przypadku wielu chorób oczu, odgrywa najistotniejszą rolę. Tylko choroby wykryte odpowiednio szybko można leczyć skutecznie.

Poszerzona diagnostyka okulistyczna

W razie konieczności wizytę w naszych placówkach uzupełniamy badaniami dodatkowymi, jak: pachymetria ultradźwiękowa, gonioskopia, egzoftalmometria (badanie wytrzeszczu), badanie wydzielania łez, test Schirmera, pole widzenia (perymetria komputerowa), czy też badania obrazowe: OCT, HRT, GDX, USG, topografia rogówki, elektrofizjologia oka (elektroretinografia ERG, wzrokowe potencjały wywołane VEP) i inne.

Wiele z badań dodatkowych można wykonać na każdej wizycie u okulisty. Aby kompleksowo przebadać wzrok należy umówić się na pełną diagnostykę jaskry, w ramach której odbywa się badania na większości naszych urządzeń.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy do umawiania się na wizyty, badania diagnostyczne i zabiegi. Zachcęcamy do zadawania pytań.