Laserowa epilacja rzęs

Laserowe usuwanie nieprawidłowo rosnących rzęs

Usuwanie wrastających rzęs laserem

Naturalne rzęsy człowieka rosną w kierunku przeciwnym do oka, a więc skierowane na zewnątrz powiek. Nieprawidłowo rosnące rzęsy zaginają się w kierunku oka, co może powodować stany zapalne oraz urazy. Wrośnięta rzęsa na powiece może podrażniać oczy i powodować ból oka. Konieczne jest usunięcie takiej rzęsy.

Epilacja rzęs laserem odbywa się za pomocą lasera Iridex TX Cell.
Nieprawidłowo rosnące rzęsy usuwane są wraz z cebulkami. Laserowa epilacja rzęs jest wykonywana zarówno na rzęsach powieki górnej jak i dolnej.

usuwanie wrastających rzęs

Wskazania do zabiegu usunięcia rzęs

  • Nieprawidłowo rosnące rzęsy, dotykające i drażniące gałkę oczną.
  • Tworzenie się dwóch rzędów rzęs (dwurzędowość).

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania rzęs

  • Do wykonania zabiegu konieczne jest wykonywanie nieskomplikowanych poleceń okulisty.

Przygotowanie się do zabiegu usunięcia rzęs

Nie należy stosować kremów oraz wykonywać makijażu w dniu zabiegu. Należy także ściągnąć soczewki kontaktowe i okulary. Ważne, aby zarezerwować około 40-60 minut na cały pobyt w naszej klinice okulistycznej. Sam zabieg trwa od 5 do 10 minut, natomiast należy podać znieczulenie, podpisać zgodę na wykonanie zabiegu, a czasem również wykonać dodatkowe badanie powiek i oczu.

laserowe usuwanie rzęs

Przebieg zabiegu i zalecenia po usunięciu rzęs

W skórę pacjenta wciera się krem znieczulający lub podaje się zastrzyk. Pacjent w pozycji siedzącej ustawia głowę, czoło i brodę na podbródku. Lekarz okulista serią impulsów laserowych niszczy źle rosnące rzęsy na powiekach. Zabieg usunięcia rzęs jest bezbolesny. Po zabiegu usunięcia rzęs konieczne jest zachowanie ogólnej higieny, szczególnie w okolicy poddanej działaniu laseroterapii.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy do umawiania się na wizyty, badania diagnostyczne i zabiegi. Zachcęcamy do zadawania pytań.