Korekta opadania powiek

Korekta plastyczna powiek górnych

Kobieta, 65 lat z Kościerzyny

Chirurgia plastyczna może poprawić nie tylko wygląd, ale także jakość życia pacjenta. Pacjentka zgłosiła się do naszej kliniki okulistycznej z problemem zmęczonego wyglądu oczu. Ponadto odczuwała duży dyskomfort związany z nadmiernym zwisaniem skóry na powiekach górnych. Korekta opadania powiek górnych był dla niej jedynym rozwiązaniem tego problemu.

korekta opadania powiek

Korekta opadających powiek

Konsultacja

Pacjentką była 65-letnia kobieta z Kościerzyny w Powiecie Kościerskim, zgłosiła się do naszej kliniki okulistycznej w Sopocie w 2021 roku, skarżąc się na dermatochalazję powiek górnych (blepharochalasis) i prosząc o pomoc z powodu bólu i opuchlizny powiek górnych. Pacjentka zgłaszała specyficzne objawy okulistyczne, takie jak uczucie ciężkości i astenopii oraz inne problemy: kosmetyczne a przede wszystkim psychiczne. Po konsultacji w Clinica Dr Szulc, lekarz okulista dr Anna Jurska-Jaśko zadecydowała o wykonaniu plastyki powiek górnych. Tydzień później pacjentka z wynikami badań zgłosiła się do kliniki.

korekta powiek górnychile kosztuje korekta powiek

Dzień zabiegu 

Po przedoperacyjnym oznaczeniu i wstrzyknięciu bupiwakainy 20 mg/ml z adrenaliną, usunięto nadmiar tkanki mięśniowo-skórnej powiek górnych. Następnie otwarto powięź oczodołowo-powiekową górną, usunięto nadmiar przepuklin tkanki tłuszczowej i zszyto płaty skórne. Pacjentka dobrze się regenerowała, a szwy usunięto 7 dni po operacji korekcji powiek. Powierzchowne wybroczyny ustąpiły w ciągu 10 dni. Nie obserwowano powikłań pooperacyjnych, w tym krwiaków powierzchownych, rozejścia się rany czy nadmiernej korekcji powiek górnych.

Korekta opadania powiek została wykonana prywatnie, a jego cena wyniosła 3500 zł. Po zabiegu powiek zalecany jest oszczędny tryb życia, jednak nie jest konieczne zwolnienie lekarskie.

W czasie wizyt kontrolnych, pacjentka zgłosiła poprawę swojego wyglądu. Uzyskany efekt był zgodny z jej oczekiwaniami. Dodatkowo, poprawił on jej samopoczucie i pewność siebie. Dzięki temu, pacjentka była bardziej zadowolona ze swojego wyglądu i odczuwała większą satysfakcję z życia.

Warto zauważyć, że plastyka powiek górnych to zabieg powiek, który obecnie jest bardzo popularny wśród pacjentów. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę wyglądu oraz jakości życia. Szczególnie w przypadku pacjentów, którzy odczuwają dyskomfort związany z nadmiernym zwisaniem skóry na powiekach górnych.

Lekarz okulista dr n.med, Anna Jurska Sopot

Czas trwania zabiegu:
90-160 minut (w niektórych przypadkach dłużej)

Znieczulenie: 
miejscowe

Okres rekonwalescencji: 
7-14 dni (w niektórych przypadkach dłużej)

Ściągnięcie szwów: 
zazwyczaj w siódmym dniu po zabiegu

Pierwsze efekty: 
Po upływie ok. 10 dni

Cena: 
od 3400 zł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy do umawiania się na wizyty, badania diagnostyczne i zabiegi. Zachcęcamy do zadawania pytań.